Jelenlegi szövegméret: 100%
Jogi tanácsadás
dr. Ozvári-LukácsÁdám, jogi szakértő
Ügyfélfogadás, tanácsadás:
Mobiltelefonon általában munkanapokon 9 és 15 óra között.
Tel: 0670 662 6261
E-mail küldése.
Személyes félfogadás: kizárólag előzetes telefonos időpontegyeztetés alapján
Kedves Ügyfelünk!
A jogi segítségnyújtás Alapítványunknál a következők szerint érhető el:
Szolgáltatásunk magába foglalja az ingyenes jogi tanácsadást megváltozott munkaképességű, egészségkárosodással élő, valamint fogyatékos (látás-, hallás-, mozgás-, értelmi, vagy mentálisan sérült) emberek illetve az őket nevelő szülők részére kizárólag a munkajog és a fogyatékos emberek ellátásainak területén. Az e személyekkel, ezen belül különösen foglalkoztatásukkal összefüggő jogi kérdésekben emellett munkáltatók számára is tanácsadással szolgálunk. Fogyatékos ügyfeleink és szüleik részére a tanácsadáson túl – kizárólag a fent említett jogterületeken – okiratszerkesztésben is segítséget nyújtunk.
Jogi tanács kérhető:
- postai úton Alapítványunk címén (Motiváció Alapítvány, 1055 Budapest, Honvéd u. 22.),
- Elektronikus levélben az ozvari.adam(kukac)motivacio.hu címen, vagy a honlapon regisztrált ügyfeleknek a kapcsolat űrlap jogi tanácsadás kategóriájában,
- Telefonon a (061) 317 4417, vagy a (0670) 662 6261 számon, továbbá
- Előzetes telefonos időpont egyeztetés alapján Alapítványunk székhelyén személyesen
- E-mail küldése.
A vezetékes (1-es körzetszámú) telefonszámon szolgáltatásunk - általában - hétfőnként 9-12 óra között, és szerdánként 13-16 óra között érhető el, továbbá e számra fax is küldhető. Ha a fenti időpontokban hivatalos elfoglaltsága miatt jogászunk mégsem elérhető a vezetékes telefonon, vagy Ön más időpontban kíván vele beszélni, kérjük, hívja munkanapokon 9-15 óra között a fenti mobilszámot, melynek hangpostáján üzenetet is hagyhat.
Támogató szolgálatunk – szükség esetén – segítséget nyújt Önnek a tanácsadásra való eljutásban, illetve különösen indokolt esetben helyszíni tanácsadás is igényelhető.
dr. Ozvári Lukács Ádám bemutatkozása
2003 júliusában végeztem az ELTE Állam-és Jogtudományi Karán, majd környezetvédelmi szakjogászi és esélyegyenlőségi tanácsadói végzettséget szereztem, valamint letettem a jogi szakvizsgát. Az Alapítványnál 2004. januárja óta nyújtok jogi tanácsadást. Közreműködöm az Alapítvány szerződéseinek elkészítésében, továbbá nekem kell véleményeznem azokat a jogszabálytervezeteket, melyeket a különböző állami szervek eljuttatnak hozzánk. Emellett - természetesen - azoknak a fogyatékos embereknek is a rendelkezésére állok, akik alapítványunkhoz fordulnak jogi tanácsért munkajogi problémával, vagy a fogyatékos emberek ellátásaival kapcsolatban. Kiemelt érdeklődési területem az egyenlő bánásmóddal, az esélyegyenlőséggel, a fogyatékos személyekkel, valamint a környezetvédelemmel összefüggő jogi szabályozás. Különös figyelmet fordítok a fogyatékos fiatalok jogi problémáira.